Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > „O wojnie i pokoju w Jaroslawskiem w latach 1867-1918” – spotkanie autorskie z Janem Kucą”
„O wojnie i pokoju w Jaroslawskiem w latach 1867-1918” – spotkanie autorskie z Janem Kucą”

W dniu 15 grudnia w sali widowiskowej CKSiR „Sokół” miało miejsce spotkanie autorskie z Janem Kucą. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa. Pan Jan Kuca jest historykiem
z wykształcenia i zamiłowania. Jego pasja do historii, zwłaszcza historii powiatu jarosławskiego i jego okolic zaowocowała wydaniem cyklu książek pt. „Opowieści jarosławskiego Zasania”. Jest również autorem takich publikacji jak „O wielkiej wojnie w powiecie jarosławskim” i „Miłków – prawda i legenda zaginionej wsi”. Podczas spotkania z sieniawską społecznością zaprezentował najnowszą książkę swojego autorstwa, która opowiada o życiu codziennym w czasie pokoju i w czasie trwania zmagań wojennych. Swoje wystąpienie wzbogacił pokazem slajdów zawierającym liczne fotografie z omawianego okresu, które nie znalazły się w ww. publikacji. W pokazie slajdów zaprezentował również książkę pt. „Miłków – prawda i legenda zaginionej wsi”.
Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki wraz z dedykacją autora.

E. Jagusztyn

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć