Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > XXIII sesja Rady Miejskiej w Sieniawie
XXIII sesja Rady Miejskiej w Sieniawie

W dniu 20 maja 2021 r. odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Sieniawie. W toku obrad rada przyjęła kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w budżecie na 2021 r. Samorząd zaplanował do realizacji szereg zadań.

- wykonana zostanie nakładka bitumiczna na drodze gminnej w Wylewie za kwotę 38 tys. zł, jak również na przystanku autobusowym w Sieniawie za kwotę 42 tys. zł. Równocześnie na przystanku zostanie przebudowany istniejący chodnik przed budynkiem. Koszt to 30 tys. zł.

- uzupełnione zostanie nawiezienie ziemi na cmentarzu w Sieniawie oraz wykonane ogrodzenie. Łączny koszt tych prac to 61 tys. zł

- część pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Sieniawie zostanie przebudowana. Prace będą kosztować 350 tys. zł.

- Samorząd przygotowuje się także do budowy boisk sportowych wraz z placami zabaw w Czercach i przy szkole w Sieniawie oraz budowy boiska w Dybkowie. Wykonanych zostanie szereg innych, drobnych inwestycji.

- decyzją Rady Sołeckiej w Czercach dokonano niewielkich zmian w funduszu sołeckim.

Rada rozpatrzyła również 3 petycje złożone przez stowarzyszenie „Jesteśmy u siebie”.

Po sesji burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa spotkał się z sołtysami. Omówione zostały sprawy bieżące oraz związane z organizacją dożynek gminnych, które odbędą się w tym roku w Czercach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć