Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Wylewie - profesora Kazimierza Sucheckiego
Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Wylewie - profesora Kazimierza Sucheckiego

 

 

 

 

Dziś, 24 maja 2021 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. prof. Kazimierza Sucheckiego w Wylewie obchodziła Święto Patrona. Z tej okazji w kościele parafialnym w Sieniawie odbyła się uroczysta msza św. z udziałem władz samorządowych na czele z burmistrzem Adamem Wosiem, przedstawiciela Nadleśnictwa Sieniawa Janusza Starzaka, nauczycieli na czele z dyrektorem SP w Wylewie Marią Ożgą, rodziców i przyjaciół szkoły. Nabożeństwo w intencji patrona i społeczności szkolnej odprawił ks. proboszcz Jan Grzywacz.

Prof. Suchecki był wybitnym leśnikiem, zarządcą lasów Ordynacji Czartoryskich. Właśnie w Sieniawie nabierały konkretnych kształtów pomysły na nowatorskie koncepcje w hodowli lasu, tu rodziła się wiedza zawarta później w podręcznikach akademickich.

„Ukochałem las ponad wszystko i to umiłowanie staram się zaszczepić swoim uczniom. Dążyłem do tego, by każdy z nich był człowiekiem i dobrym obywatelem” – myśl ta przyświeca edukacji i wychowaniu młodego pokolenia, uczy obcowania z przyrodą, pozwala dostrzec najmniejsze istoty otaczającego świata, uczy pokory w poczuciu wrażliwości i odpowiedzialności za innych.

Prof. K. Suchecki zmarł 14 maja 1965 w Sieniawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć