Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > MGOPS w Sieniawie po raz kolejny przystąpił do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - Edycja 2021
MGOPS w Sieniawie po raz kolejny przystąpił do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - Edycja 2021

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieniawie przystąpił po raz kolejny do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2021”, który finansowany jest ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. W dniu 4 maja 2021 r. została podpisana stosowna umowa.

Na terenie miasta i gminy Sieniawa wsparciem asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym objęte zostaną osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, które zgłosiły chęć udziału w programie. Uczestnicy programu nie ponoszą odpłatności za usługi świadczone przez asystenta.

Na realizację programu Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał dofinansowanie w wysokości 17 475,00 zł, co stanowi 100% całkowitej wartości planowanych działań. Program będzie realizowany do 31 grudnia 2021 r.