Pozostałe informacje
Jesteś tutaj: Strona główna > Pozostałe informacje > List z prośbą o pomoc dla Pawła Makowskiego
Pozostałe informacje dla mieszkańców
List z prośbą o pomoc dla Pawła Makowskiego

Szanowni Państwo,

(…) Ten chłopiec ma na imię Paweł i jest moim synem. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga systematycznej rehabilitacji, która na szczęście przynosi wymierne efekty.

 

Proszenie o pomoc jest bardzo krępujące, ale gdy prawie co dzień słyszy się od dziecka ”Mamo pomóż mi, chce żyć jak inne dzieci” mój wstyd schodzi na dalszy plan i zastępuje go desperacja.  Desperacja matki walczącej o samodzielne jutro swego syna. Paweł jest w pełni sprawny umysłowo, doskonale się uczy i pragnie zwyczajnej przyszłości, jak każde dziecko w jego wieku. Jego marzenie jest bardzo proste i całkowicie odmienne od marzeń rówieśników.

PAWEŁ PRAGNIE JEDYNIE BYĆ SAMODZIELNYM!!!

Jego tata zmarł 2 lata temu. Wcześniej właściwe leczenie miał zapewnione. Osiągnął bardzo wiele. I jeszcze wiele osiągnąć może. Jednak wymaga to ciągłych nakładów finansowych na rehabilitację. Pracuję tak intensywnie jak to możliwe przy samotnej opiece nad chorym dzieckiem. Dodatkowo moje możliwości ogranicza zdrowie. Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i także mam orzeczoną niepełnosprawność .  Niemniej jednak nie poddaję się i ja też walczę - dla Niego i z Nim.

Proszę, pomóżcie mu Państwo, sama nie jestem w stanie sfinansować leczenia syna, a serce mi pęka na myśl, że muszę wytłumaczyć mu to, że musi zapomnieć o marzeniach i z braku środków przerwać dotychczasowe leczenie. Naszym największym zmartwieniem są pieniądze na bieżącą terapię. Szczególnie na specjalistyczną rehabilitację codzienną, której Paweł wymaga do zakończenia fazy wzrostu (czyli ok. 18 roku życia). To co wypracuje do tego czasu zostanie mu na całe życie. Optymalny, miesięczny plan rehabilitacji syna to koszt ponad 3 000 zł. Tak kwota jest dla mnie całkowicie nieosiągalna.          

Jesteście Państwo moją nadzieją, dzięki której nie będę musiała rezygnować z leczenia dziecka, które zbliża go do upragnionej samodzielności. Dzięki pomocy Wspaniałych Ludzi, do których skierowałam moją prośbę rok temu udało się zapewnić Pawłowi rehabilitację w minionym roku szkolnym. Teraz pochylam głowę przed Państwem i z ogromną nieśmiałością proszę o pomoc w kolejnym. Bardzo proszę o zrozumienie. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą możliwą pomoc.

Wpłaty można kierować bezpośrednio na subkonto syna w Fundacji „Złotowianka” wpisując w przelewie następujące dane:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo

25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

tytułem: darowizna dla Paweł Makowski M/7

lub poprzez formularz zamieszczony na stronie Fundacji

http://fundacjazlotowianka.pl/dotacja/ koniecznie wpisując dla: Paweł Makowski M/7

Dziękuję za poświęcony czas. Za każdą pomoc. I za każdą chwilę zadumy jaką wywołały moje słowa. Pawłowi można także pomóc przekazując 1 % podatku uzupełniając PIT w następujący sposób:

KRS 0000308316

Cel szczegółowy: Paweł Makowski M/7

Z poważaniem,

Edyta Bienias

Mama Pawła Makowskiego