Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2021 - list otwarty Ministra Klimatu i Środowiska
Aktualne informacje dla mieszkańców
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2021 - list otwarty Ministra Klimatu i Środowiska

Minister Klimatu zaprasza do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ESDW).

„Gorąco Państwa zachęcam do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i włączenia się do kolejnej edycji ESDW 2021. Z przyjemnością wezmę udział w najciekawszym zgłoszonym i zarejestrowanym wydarzeniu”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) to akcja w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu pobudzenie i uczynienie widocznymi działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój oraz wdrażanie Agendy 2030 wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju.

Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów, studentów, organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych, przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich osób, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju.

Tegoroczny ESDW ustanowiony został w dniach od 20 do 26 września, niemniej projekty mogą być realizowane od 18 września do 8 października 2021 r. Polska angażuje się w tę inicjatywę po raz siódmy. W ubiegłym roku zgłoszono i zrealizowano 32 wydarzenia w całej Polsce.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju, należy zarejestrować swoje wydarzenie obejmujące co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju (gospodarczy, społeczny lub środowiskowy) na dedykowanej platformie www.esdw.eu, a następnie zrealizować je w terminie od 18 września do 8 października 2021 r. W szczególności zachęcamy do podejmowania aktywności dostosowanych do obowiązujących ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym tj. lekcji, warsztatów, webinarów, wystaw i projektów filmowych, a także wszelkich inicjatyw wirtualnych.

Źródło

W załączeniu:

List_otwarty_MMK_ws_ESDW_2021.pdf

ULotka_promująca_ESDW_2021.pdf