Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Życiorys Burmistrza
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Życiorys Burmistrza

Ukończył w 2001 studia na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie (filia w Rzeszowie).

W latach 1977–1989 pracował w przedsiębiorstwie instalacji sanitarnych, następnie do 1993 kierował Zakładami Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sieniawie.

    Sprawował mandat senatora III kadencji, wybranego z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie przemyskim. Od 1997 do 2001 prowadził gospodarstwo rolne. W 2001 został wybrany posłem IV kadencji z listy PSL w okręgu krośnieńskim. Klub PSL opuścił, gdy partia ta wystąpiła z koalicji rządowej, przeszedł do Partii Ludowo-Demokratycznej

(następnie działając w kole Stronnictwa Gospodarczego). W Sejmie pracował w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W 2005 nie ubiegał się o reelekcję. W wyborach samorządowych w 2006 jako kandydat bezpartyjny został wybrany na stanowisko burmistrza miasta i gminy Sieniawa[1]. Później związany z Platformą Obywatelską[2]. W 2010 uzyskał reelekcję z lokalnego komitetu wyborczego[3]. Jest bratem Franciszka Wosia, byłego burmistrza Sieniawy i wicewojewody podkarpackiego.