Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Burmistrz oraz Miasto i Gmina Sieniawa w gronie Budowniczych Polskiego Sportu - uroczysta gala w Warszawie
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Burmistrz oraz Miasto i Gmina Sieniawa w gronie Budowniczych Polskiego Sportu - uroczysta gala w Warszawie

Miasto i Gmina Sieniawa ma ogromne powody do dumy! Podczas 20. jubileuszowej Gali Sportowa Polska 2019 "XX lat Budownictwa Sportowego i Rekreacyjnego w Polsce" w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 14 listopada, burmistrz Adam Woś odebrał dwie nagrody za osiągnięcia w budownictwie sportowym i rekreacyjnym w ostatnich 20 latach w naszym kraju.

Zapoczątkowany w 1999 roku konkurs Budowniczy Polskiego Sportu to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego dzięki kompleksowej analizie osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w poszczególnych regionach, gminach oraz  powiatach, można dostrzec sukcesy konkretnych osób, instytucji, samorządów i firm.

W ramach jubileuszowej, XX edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, Klub Sportowa Polska przyznał Miastu i Gminie Sieniawa oraz burmistrzowi Adamowi Wosiowi tytuł „Inwestor na medal 2019” za realizację krytej pływalni oraz za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu Budujemy Sportową Polskę. W kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2019” triumfowała natomiast kryta pływalnia w Sieniawie.

Burmistrz Adam Woś odebrał nagrody z rąk przedstawicieli organizatora konkursu oraz znanych polskich sportowców – lekkoatletki, rekordzistki świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anity Włodarczyk, lekkoatlety specjalizującego się w skoku wzwyż Jacka Wszoły i wybitnego zapaśnika Wojciecha Suprona. Podczas uroczystej gali towarzyszyła mu sekretarz Miasta i Gminy Sieniawa Barbara Matyja.

Szczególna, XX edycja wydarzenia podsumowała osiągnięcia dwóch dekad w budowie bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce.

Organizatorem gali był Klub Sportowa Polska, który od 2005 roku zrzesza samorządy, instytucje, firmy oraz osoby prywatne działające w obszarze projektowania, budowy oraz zarządzania obiektami sportowymi. Klub, realizując swoje działania, promuje również powszechne i bezpieczne uprawianie sportu oraz rekreacji na nowoczesnych obiektach jako sposób na zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu.

Gala była okazją do promowania Miasta i Gminy Sieniawa na szerokim forum. Nasze stoisko reklamowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzenia Podkarpacia i naszej małej, ale jakże pięknej krainy nad Sanem.