Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Wyróżnienie dla samorządu i burmistrza Adama Wosia
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Wyróżnienie dla samorządu i burmistrza Adama Wosia

Miasto i Gmina Sieniawa „Inwestorem na medal” i z wyróżnieniem specjalnym „Sportowy Obiekt Roku”. Konkurs jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, w którym doceniana jest rola wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego.

Na podstawie nominacji Marszałka Województwa Podkarpackiego, w ramach Jubileuszowej XX edycji konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU, Klub Sportowa Polska przyznał Miastu i Gminie Sieniawa oraz burmistrzowi Adamowi Wosiowi wyróżnienie: INWESTOR NA MEDAL 2019 za realizację krytej pływalni oraz za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu BUDUJEMY SPORTOWĄ POLSKĘ. Wyróżnienie w bieżącej edycji przyznawane jest najprężniej działającym inwestorom w ostatnim dwudziestoleciu.

Natomiast spośród inwestycji sportowych i rekreacyjnych zrealizowanych w województwie podkarpackim w latach 2018-2019, Klub Sportowa Polska przyznał wyróżnienie specjalne SPORTOWY OBIEKT ROKU 2019 za zrealizowaną przez Miasto i Gminę Sieniawa inwestycję KRYTA PŁYWALNIA w SIENIAWIE.

Szczególna, XX edycja wydarzenia podsumuje osiągnięcia dwóch dekad w budowie bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce.

Uroczyste wręczenie wyróżnień będzie miało miejsce podczas Gali Sportowej Polski w dniu 14 listopada 2019 r. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.