Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Sieniawa Liderem Samorządności, Burmistrz z wyróżnieniem
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Sieniawa Liderem Samorządności, Burmistrz z wyróżnieniem

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, jak co roku wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym samorządowcom województwa podkarpackiego. Wśród wyróżnionych jest Miasto i Gmina Sieniawa oraz burmistrz Adam Woś.

W piątek, 24 maja 2019 r., burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś wraz z delegacją z gminy Sieniawa i przedstawicielami samorządów wszystkich szczebli instytucji samorządowych z województwa podkarpackiego wziął udział w uroczystościach Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w kościele farnym w intencji podkarpackich samorządowców. Po jej zakończeniu parada przedstawicieli samorządów terytorialnych przeszła w barwnej paradzie ulicami Rzeszowa, aby wziąć udział w okolicznościowej konferencji, która odbyła się w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla najlepszych samorządowców z regionu w ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „NASZE MIASTA, GMINY I POWIATY NA PROGU NOWEJ KADENCJI 2018-2023”. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz samorząd.

Miasto i Gmina Sieniawa w ramach XIX edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa zdobyła zaszczytny tytuł LIDERA SAMORZĄDNOŚCI w województwie podkarpackim w 2019 roku.

Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś otrzymał wyróżnienie dla NAJLEPSZEGO BURMISTRZA w województwie podkarpackim i został nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

Plebiscyt organizowany jest przez Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.