Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Podziękowanie dla artystów przeglądu "Śpiewamy Tobie Matko"
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Podziękowanie dla artystów przeglądu "Śpiewamy Tobie Matko"

Drodzy Artyści, uczestnicy Gminnego Przeglądu Pieśni

i Piosenki Maryjnej w Sieniawie!

Z wielką radością uczestniczyłem 19 maja 2019 r. w Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Maryjnej w Sieniawie, który był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów, ale przede wszystkim pozwolił uwrażliwić na wartości chrześcijańskie i ewangelizowanie przez sławienie Boga i Maryi. Ogromne bogactwo nabożeństw do Najświętszej Maryi Panny zaowocowało wielością pieśni ku jej czci, które ukazują wiele tajemnic dotyczących wcielenia i roli Maryi, ale także są wspaniałym bogactwem polskiej literatury religijnej. Byłem szczerze wzruszony, podobnie jak większość słuchaczy niedzielnego koncertu, mogąc wysłuchać jak wielbicie Matkę Bożą w pieśniach, zawierzacie jej siebie, swoje rodziny i dziękujecie za opiekę. Dziękuję Wam serdecznie za wyśpiewane słowa modlitwy, za łzy wzruszenia, za wszystkie emocje, których nam dostarczyliście.

Dziękuję kołom gospodyń wiejskich w Czercach, Dobrej, Dybkowie, Piganach, Rudce, Wylewie, Stowarzyszeniu „Aktywni w Sieniawie” solistkom Annie Szczęch i Katarzynie Matyi oraz Józefowi Hawrylakowi ze Skolina, za włączenie się w to piękne dzieło.

Moja radość jest tym większa, że przegląd odbył się w naszym pięknym, wyremontowanym kościółku pw. św. Jana Chrzciciela. Mam nadzieję, że w tej świątyni wybrzmi jeszcze nie jeden piękny koncert.

Łączę wyrazy szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa

inż. Adam Woś

Podziękowanie Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa.pdf