Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Wielkie otwarcie
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Wielkie otwarcie

2 września 2018 r. to data, która na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w Sieniawie. Otwarcie nowoczesnej hali sportowej i basenu to niewątpliwie historyczne wydarzenie.
Uroczystości otwarcia miały niezwykle bogatą oprawę. Rozpoczęła je msza św. w kościele parafialnym, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, zaproszeni goście, poczty sztandarowe szkół, straży pożarnych, uczniowie i nauczyciele oraz licznie zebrani mieszkańcy miasta i gminy. Podczas nabożeństwa poświęcono krzyże, które zawieszono później w nowym obiekcie sportowym. Następnie korowód prowadzony przez orkiestrę dętą i szałamaistki udał się do nowo wybudowanego kompleksu sportowego. Tam uroczystego otwarcia – przecięcia wstęgi dokonali: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieniawie Danuta Król, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, Prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Dyrektor Projektu SKANSKA Andrzej Malinowski, ks. prałat Feliks Paściak oraz Proboszcz Jan Grzywacz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego proboszcz ks. Jan Grzywacz dokonał poświęcenia budynku. W okolicznościowym wystąpieniu Burmistrz Adam Woś mówił, że spełnił się jego sen o pięknej Sieniawie. Podkreślił, że cieszy się bardzo z faktu, że uczniowie sieniawskich szkół w końcu mają piękną salę sportową i basen przy szkole. Podziękował również wszystkim, którzy wsparli realizację tego projektu. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście gratulowali włodarzom miasta tak pięknego kompleksu sportowego, podziwiali funkcjonalność i rozmach inwestycji. Podkreślali także zmiany jakie zachodzą w Sieniawie i to jak bardzo miasto się rozwinęło. Na zakończenie części oficjalnej młodzież gimnazjalna złożyła na ręce przewodniczącej Danuty Król i burmistrza Adama Wosia kwiaty z podziękowaniem za wkład pracy w budowę nowoczesnej hali sportowej i basenu, a tym samym w rozwój aktywności sportowej dzieci i mieszkańców gminy.
Zgormadzeni w hali sportowej widzowie obejrzeli też bogaty i bardzo zróżnicowany program artystyczny. Na wstępie zaprezentowała się Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek „Incanto” z Rzeszowa – grupa występująca nie tylko na scenach województwa podkarpackiego, ale także całej Polski i poza jej granicami. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie wystąpili z programem słowno-sportowym, przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Pisarczyk i Katarzyny Bartuś, dekoracje przygotował Bogusław Bartuś. Przed sieniawską widownią zaprezentowali się także tancerze. Młodsze dzieci pod opieką Małgorzaty Marcichów przygotowały taniec „Chocolate”. Natomiast grupa taneczna „Wow” prowadzona przez Elżbietę Majcher – roztańczone cheerlederki z kolorowymi pomponami – zaprezentowały się w widowiskowym tańcu dyskotekowym z elementami aerobiku. Następnie widzowie mogli podziwiać grupę BallWizards wykonującą freestyle football, czyli widowiskowy sport polegający na wykonywaniu trików żonglerskich przy użyciu piłki futbolowej. Z pozoru zwykła żonglerka piłką połączona z elementami akrobatyki sportowej wykonywana do rytmicznej muzyki sprawiła, że było to bardzo widowiskowe show. Ogromne wrażenie na sieniawskiej publiczności zrobił urzekający pokaz polsko-szkockiego duetu akrobatycznego Beata and Jamie, Hand to Hand. Warto dodać, że zarówno BallWizads oraz Beata and Jamie znani są szerszej publiczności, gdyż występowali w jednym z popularnych telewizyjnych talent show. Na zakończenie zaprezentowały się drużyna K.S. Developres Rzeszów (czwarta drużyna I ligi). Siatkarki do treningu zaprosiły dzieci i młodzież, które bardzo chętnie skorzystały z tej lekcji wychowania fizycznego.
Zgromadzeni na niedzielnych uroczystościach mieli też okazję pooglądać ten nowoczesny kompleks sportowy. Pływania składa się z czterotorowego basenu, szatni, pryszniców oraz pokoju ratowników. Przy hali sportowej, w której wydzielono część widowiskowa na 250 miejsc siedzących, znajdują się przestronne szatnie z toaletami i prysznicami. Na piętrze wydzielona jest część hotelowa i część rekreacyjna, w której będą dostępne: sauny, sala fitness, siłownia i świetlica. Już niedługo obiekt zostanie udostępniony.Przemówienie uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie Karolina Ożga i Wojciech Paluch: Przemówienie uczniów SP Sieniawa.pdf

Galeria