Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Burmistrz u Prezydenta
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Burmistrz u Prezydenta

Tegoroczne obchody Dnia Samorządowca miały szczególny charakter, gdyż zbiegły się z 25 rocznicą pierwszych demokratycznych wyborów do Parlamentu krajowego.
Główne uroczystości poprzedziło wojewódzkie święto, w którym uczestniczyła delegacja Miasta i Gminy Sieniawa w osobach P. Adama Woś – Burmistrza, P. Danuty Król – Przewodniczącej Rady Miejskiej, P. Janusza Świt – Zastępcy Burmistrza, P. Anny Nykiel – Skarbnika, P. Barbary Matyja – Kierownika Referatu Organizacyjnego. W dniu 24 maja br. w kościele Farnym odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez ks. biskupa Kazimierza Górnego, po której parada samorządowców przemaszerowała ulicami Rzeszowa do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie podczas konferencji P. Adam Woś otrzymał wyróżnienie „Najlepszy Burmistrz” w województwie podkarpackim w kadencji 2010-2014.
Centralne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego miały miejsce w Warszawie w Pałacu Prezydenckim w dniu 27 maja 2014 r. (27 maja 1990 r. to data pierwszych demokratycznych wyborów). Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przybyła liczna reprezentacja wyróżniających się samorządowców z całego kraju.
Szczególny zaszczyt spotkał naszego Burmistrza, P. Adama Woś który z rąk Prezydenta RP otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń państwowych, tj. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (to drugie, najwyższe odznaczenie cywilne, zaraz po Orderze Orła Białego). Należy przy tym zaznaczyć, iż to tak szczególne odznaczenie państwowe Burmistrz Miasta i Gminy otrzymał na wniosek Wojewody Podkarpackiego, P. Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej. Wyróżnienie honoruje dotychczasowe osiągnięcia Burmistrza w podejmowanej z pożytkiem dla kraju oraz lokalnej społeczności pracy zawodowej i działalności społecznej.
W imieniu pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie, gminnych jednostek organizacyjnych, radnych Rady Miejskiej w Sieniawie, jak również mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa serdecznie gratulujemy.

Barbara Matyja