Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Dobrej imienia Unii Europejskiej
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Dobrej imienia Unii Europejskiej

20 maja 2009 roku odbyła się w Dobrej uroczystość nadania Szkole Podstawowej imienia Unii Europejskiej. Podczas Mszy świętej koncelebrowanej prze księdza biskupa Adama Szala, został poświęcony sztandar szkoły, ufundowany przez burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Adama Wosia. Po mszy, wszyscy w kolorowym pochodzie, prowadzonym przez sieniawską Orkiestrę Dętą udali się na plac szkolny. Wśród uczestników było wielu znamienitych gości min. z Kuratorium Oświaty, z instytucji i firm działających na terenie naszej gminy, przedstawiciele wszystkich szkół, harcerstwa, rodzice i uczniowie.

Na pięknie udekorowanej przez Pana Bogusława Bartusia scenie nastąpiło przekazanie sztandaru szkole na ręce dyrektor Pani Kazimiery Kąfery. Następnie sztandar wśród fanfar zaprezentowano zgromadzonym gościom. Po raz pierwszy w dziejach szkoły został odśpiewany jej hymn, którego słowa do melodii "Ody do radości" napisał Pan Leonard Wermiński.
      Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej przedstawili program artystyczny zatytułowany "W poszukiwaniu Europy". W towarzystwie Kadmosa ? głównego bohatera ? wyruszyliśmy na wędrówkę po Europie. Zaczęliśmy od Grecji, gdzie napotkaliśmy starożytnego filozofa oraz zatańczyliśmy "Greka Zorbę", Włochy przywitały nas piosenką o szczęściu, a w Anglii wypiliśmy herbatę w towarzystwie Sherlocka Holmesa. W stolicy Francji obejrzeliśmy profesjonalny pokaz mody, na który przypadkiem trafił Czerwony Kapturek i z nim zabraliśmy się do Niemiec. W Barcelenie trafiliśmy na Międzynarodowe Targi i tu natknęliśmy się na wesołą Pipi ze Szwecji oraz Rumcajsa, który nauczył nas kilku słów w języku czeskim, a potem podziwialiśmy polkę w ich wykonaniu. Gorąca Hiszpania zaprezentowana została przez dwie śliczne tancerki w ognistym flamenco, do którego na gitarze przygrywał groźny torreador. Na wspomnienie zasługuje również walc wiedeński rodem z Austrii. Podróż zakończyła się w Polsce, gdzie przywitała nas piękna para krakowska słowami wzruszającego wiersza o naszej ojczyźnie. Finałowa piosenka "Europo witaj nam" wprowadziła wszystkich w wesoły i pogodny nastrój, uświadomiliśmy sobie bardzo wyraźnie po raz kolejny, że jesteśmy Europejczykami, a "Europa to my!"

 Po części artystycznej wszyscy udali się do budynku szkoły, aby obejrzeć wystawę pod tytułem "Podróż po Europie". Zaprezentowano tu wybrane kraje Unii Europejskiej w formie plakatów, kolorowych fotografii i charakterystycznych symboli danego państwa. Przygotowano również księgę pamiątkową do której można było dokonać wpisu.