Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Wśród Przyjaciół
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Wśród Przyjaciół

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Sieniawie był w tym roku niecodzienny - Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś otrzymał Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa.
      Uroczystość Dnia Patrona przygotowali uczniowie IV-VI oraz 4 DH "Sokoły". 21 maja, po Mszy świętej, w Szkole Podstawowej w Sieniawie, wokół wizerunku Tadeusza Kościuszki zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście - Pan Burmistrz i jego zastępca Pan Janusz Świt, oraz przedstawiciele władz harcerskich z Przeworska i Rzeszowa.
Odbył się koncert żołnierskich pieśni i piosenek patriotycznych. Prosto i szczerze opowiadały one o patriotyzmie, przywiązaniu do tradycji. Młodym wykonawcom udało się pokazać, że tradycję i historię można wyśpiewać, a pieśni stały się rzeczywistym łącznikiem między historią a teraźniejszością, szczególnie, jeśli śpiewają je młodzi ludzie w szarych mundurach, dla których wartości patriotyczne zapisane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim są bliskie w codziennej pracy i nauce. Słuchaniu towarzyszyło wzruszenie, a pieśń "Warszawo ma" i "Biały krzyż" wyjątkowo skupiła słuchaczy.
Uroczystość, choć doniosła, była spontaniczna - widzowie podchwycili nutę i w takiej przyjacielskiej atmosferze, w harcerskim kręgu nasza drużyna wyraziła wdzięczność dla Pana Adama za troskę, opiekę i wspieranie organizacji Związku Harcerstwa Polskiego a tym samym także władzom miejskim i Panu Dyrektorowi Szkoły Krzysztofowi Kolasie za przychylność i codzienną życzliwość. 
      Odznakę wręczała phm Agnieszka Bernacka i phm Wojciech Młodnicki. To wyjątkowa chwila, bo jest to pierwsza odznaka wręczona w Hufcu Przeworskim po wielu latach. Dla nas harcerzy to duże święto i najlepsze, co możemy ofiarować.