Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Burmistrz dziękuje strażakom
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Burmistrz dziękuje strażakom

Na początku tygodnia teren Polski południowej, w tym województwo podkarpackie, nawiedziła powódź, która spowodowała wielkie straty. Żywioł, który przetoczył się wczoraj przez gminę Sieniawa siał spustoszenie, zaś prowadzona od wczesnych godzin rannych akcja ratownicza przebiegała w bardzo trudnych warunkach. 
      Do walki z żywiołem stanęli niemal wszyscy członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Miasta i Gminy Sieniawa. Wykonując powierzone zadania oraz z potrzeby serca, do późnych godzin nocnych ratowali bez wytchnienia zagrożonych ludzi oraz ich mienie. Działania jednostek OSP zostały zauważone i docenione, o czym świadczą liczne podziękowania napływające od mieszkańców miejscowości dotkniętych powodzią. W imieniu władz samorządowych podziękowania za ofiarność strażaków przekazał burmistrz Adam Woś. Oto treść podziękowania:
      - W imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa i swoim własnym pragnę złożyć Druhnom i Druhom serdeczne podziękowania za pełną ofiarności pomoc ludziom poszkodowanym w wyniku działań powodzi. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście służbą w pełni profesjonalną i gotową do niesienia ochotniczej i spontanicznej pomocy, w ekstremalnych warunkach, z narażeniem własnego zdrowia. Żywioł, który nawiedził naszą gminę spowodował wiele strat, na szczęście tylko materialnych. Ale to między innymi dzięki strażakom z całej gminy, ich pełnej poświęcenia i bardzo niebezpiecznej pracy, straty te nie były jeszcze większe. To wasz profesjonalizm, sprawna organizacja, a przed wszystkim ogromna odpowiedzialność i odwaga sprawiły, że udało się opanować zagrożenie. To dzięki Wam, Druhny i Druhowie codzienne życie na terenie gminy wraca do normy. Mimo, że na chwilę obecną sytuacja jest opanowana, nadal musicie trwać na służbie, gdyż fala powodziowa może ponownie zagrozić naszej sieniawskiej ziemi. I właśnie za tę wierną służbę oraz chęć niesienia pomocy innym jestem Wam niezmiernie wdzięczny. Wszyscy Ci, którzy otrzymali pomoc i życzliwość spoglądają na Was z uznaniem i szacunkiem. Doceniamy Wasze szczere zaangażowanie, z jakim broniliście przed "wielką wodą" bezpieczeństwa mieszkańców gminy, ich życia, zdrowia i mienia, poprzez zabezpieczanie domów przed zalaniem. Ten trudny egzamin zdaliście celująco, udowodniliście też, że na naszych strażaków ochotników można liczyć zawsze, kiedy jest potrzeba Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Dlatego też jeszcze raz pragnę Wam gorąco podziękować za ogromny trud, poświęcenie i niezwykłe zaangażowanie.
Życzę Wam dużo satysfakcji z wypełnienia niełatwej społecznej strażackiej służby, dużo zdrowia oraz osobistego szczęścia. Oby nigdy nie wypaliło się w Was powołanie do pomagania innym, aby ważny był każdy człowiek, któremu niesiecie ratunek. Niech patron strażaków św. Florian czuwa nad Wami i błogosławi Wam i Waszym rodzinom w życiu zawodowym i prywatnym.