Jesteś tutaj: Strona główna > Burmistrz > Aktualności Burmistrza > Zwyciężyli w Agrolidze
Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa
Zwyciężyli w Agrolidze

Gospodarstwo Agroturystyczne "Zielona Dolina" państwa Zofii i Adama Wosiów z Czerc zwyciężyło w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu Agroliga. Uroczyste ogłoszenie wyników, jak też wręczenie nagród miało miejsce w trakcie VI Jesiennej Giełdy Ogrodniczej oraz Krajowego Święta Gruszy, których gospodarzem był Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. 
      Konkurs Agroliga organizowany jest przez przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zaś rywalizacji patronują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, TVP S.A. oraz Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych firm i gospodarstw w kraju. Przy ocenie bierze się pod uwagę ich stabilność ekonomiczną, uzyskiwane wyniki oraz stosowanie nowoczesnych technologii. Ważna jest także estetyka obejścia.
Laureatami i zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu na szczeblu wojewódzkim zostali państwo Zofia i Adam Wosiowie z Czerc. W niedzielę 2 października br. laureaci odebrali z rąk dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Tadeusza Płoszaja okazały puchar oraz okolicznościowy dyplom.
Państwu Wosiom gratulujemy tak prestiżowego wyróżnienia i życzymy sukcesów w dalszej fazie konkursu, na szczeblu krajowym.